Randkowe schematy?

battle-1846807_1920

Część z Was może zastanawiać się kto dał mi prawo do udzielania porad w relacjach damsko-męskich. Czy jestem jakimś wszystkowiedzącym ekspertem? Właściwie dobrze jeśli przyszło Wam do głowy takie pytanie. Jak to mówią nie ma recepty na szczęście. Każdy jest kreatorem własnego szczęścia i każdy przypadek jest inny, więc czy można wszystko uogólniać? Ludzie powinni mieć przekonanie o swojej wyjątkowości, doceniać siebie. Jeśli więc jestem wyjątkowy, to czy można mnie obsadzać w schematach? Każdy przypadek należy osobno rozpatrywać, jednak możecie być pewni jednego: sprawami damsko-męskimi rządzą pewne prawa, a raczej prawidłowości, które odnoszą się do ogółu. I oczywiście każda historia miłości jest na swój sposób wyjątkowa, ale też każda taka historia ma podobny początek. Podobny w tym sensie, że wszyscy umawiamy się na randki i z tego coś może wyjść lub nie. Do miłości nikogo nie można zmusić, ale jeśli chcemy kogoś sobą zainteresować to już możemy na to wpłynąć.

Niedawno obejrzałam film pt. „Kobiety pragną bardziej”. Film jest co prawda z 2009 roku, ale ja trafiłam na niego dopiero teraz. Nie jest to może dzieło kinematografii, które koniecznie trzeba zobaczyć, ale jest jedna rzecz, która mnie w nim zainteresowała. Mianowicie są to sceny, w których to jeden mężczyzna (Alex) przekazuje pewnej kobiecie (Gigi) informacje o męskich zachowaniach podczas randek, a także po nich.

Gigi będąc na randce z przyjacielem Alex’a zapamiętuje miejsce często odwiedzane przez mężczyznę. Ponieważ ma obsesje na punkcie odbytego spotkania, a także tego czemu mężczyzna nie zadzwonił po randce, postanawia iść do baru z nadzieją, że może „przypadkowo” go tam spotka. Siada przy barze i zaczyna zwierzać się barmanowi, że jest umówiona z pewnym facetem. Podczas rozmowy wychodzi na jaw, że ten mężczyzna jest przyjacielem barmana. Barman Alex zdradza Gigi, żeby przestała się łudzić, bowiem jego przyjaciel na pewno do niej nie zadzwoni, skoro nie zrobił tego do tej pory. Kobieta jest pod wrażeniem szczerości barmana. Mimo tego, że jego opinie są jej nieprzychylne, cieszy się, że przekazał jej wiedzę, którą będzie mogła w przyszłości wykorzystać. Od tej pory, chodząc na randki z innymi mężczyznami, radzi się Alexa co powinna sądzić na temat każdej z nich. Te sceny są o tyle ciekawe, że Alex ma często rację. Oglądając ten film dowiadujemy się, że mężczyźni są „prości w obsłudze” i nie należy się doszukiwać wszędzie drugiego dna (co wiele Pań niestety robi). To istotna rada! Drogie Panie nie zawsze jest tak jak myślimy, czasem prawda jest o wiele prostsza.

We wstępie wspomniałam, że nie ma jednego schematu, który można do wszystkiego dopasować. W filmie również pojawia się w pewnym momencie taki wniosek. Dla tych scen warto obejrzeć ten film i z tego powodu go polecam.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.