Wymagaj mądrze!

tango-108483_1280

Temat wymagań dotyczących naszego partnera jest tak szeroki, że muszę jeszcze go dodatkowo rozwinąć. Jako osoba bardzo ekspresyjna mam w głowie tysiące myśli, które chce teraz uporządkować. W poprzednim poście pisałam o wymaganiach wobec mężczyzn, że należy je mieć, aby być zadowolonym w związku. Nie napisałam jednak jakie korzyści może to przynieść. Oczywiście każdy ma własne wnioski, ale moim celem było pokazanie Wam, dlaczego te wymagania są takie istotne.

Po pierwsze, jeżeli Twój partner spełnia Twoje oczekiwania, posiada cechy, które cenisz u mężczyzny, wartości, to tym większa szansa na sukces. Taki związek ma szansę na przetrwanie do grobowej deski. Wiadomo, że kłótnie się zdarzają, nawet tym najbardziej szczęśliwym. To normalne i zdrowe, a dla mnie wręcz interesujące. Skoro się z kimś kłócę, to jest to forma dyskusji, a sprzeczne zdania mogą człowieka rozwijać intelektualnie. To daje mi również pewność, że mam do czynienia z osobą inteligentną, która ma swoje zdanie i coś do powiedzenia. Czy taki partner nie jest najbardziej pociągający? Jak to mówią inteligencja jest sexy :)

Po drugie wymagając tego, aby Twój życiowy partner miał podobne poglądy również osiągniesz sukces na polu relacji damsko-męskiej. Odmienne zdanie na różne tematy, np. upodobania dotyczące kinematografii, sztuki, muzyki są jak najbardziej w porządku. Masz bowiem szanse na poznanie zupełnie nowych rzeczy, które do tej pory w ogóle Cię nie zajmowały, a ktoś może przedstawić Ci je w takim świetle, że masz ochotę się nad nimi pochylić. Jednak jeżeli chodzi o wartości takie jak stosunek do małżeństwa, poglądy, światopogląd, wyznanie jest to najbardziej istotne. Czytałam kiedyś artykuł na ten temat, który potwierdza moją tezę. Tutaj wrzucam link, zwróćcie proszę uwagę, że w artykule autor często powołuje się na wyniki badań naukowych.

Od siebie dodam, że w socjologii również istnieją kryteria doboru małżonka. „Badania nad wzorami doboru małżeńskiego zostały zapoczątkowane w latach 20-tych XX wieku, przez włoskiego demografa F.R. Savorgnana. Z badań tych wynikało, że najczęściej dobierają się partnerzy tej samej narodowości, wyznania oraz o podobnym miejscu urodzenia. Teza ta została w kolejnych latach wzbogacona m.in. przez: J.H. Bossarda, A.C. Kerckhoffa, W.R. Cattona i A.B. Hollingsheada, którzy do stworzonej wcześniej listy dodali takie czynniki jak: rasa, religia, pochodzenie etniczne, status socjoekonomiczny, bliskość zamieszkania, wiek, poziom wykształcenia oraz poprzedni status małżeński (38, Worzywoda-Kruszyńska W.,1974,s.10)”. Źródło

Związek, zakochiwanie się, relacje damsko-męskie to nie matematyka. Nie da się tego uporządkować logicznie, bo w miłości nie zawsze 2+2=4. Wszystko tutaj może się zmieniać jak w kalejdoskopie. I nawet posiadając wiedzę na dany temat nie zawsze o niej pamiętamy. Gdy dopada nas zauroczenie kimś, czy zakochanie często bujamy w obłokach. Wybór partnera, przesłanki do tego, nasze wymagania, wyobrażenia to temat rzeka. Można by długo o tym dyskutować, liczę na wasze komentarze, może i ja się dowiem czegoś, czego do tej pory nie zauważyłam. A póki co zostawiam was z moim tekstem, który mam nadzieję będzie niektórym pomocny. Bo mimo wszystko warto się czasem zastanowić czy czemuś dawać szanse, czy sobie odpuścić. Pamiętajcie, nigdy nic na siłę, bo to się nie sprawdzi.

3 Komentarze

  1. Świetny tekst! Zgadzam się, że inteligencja jest sexy, w zasadzie przewyższa cała fizyczność. Bo jeśli facet jest super przystojny, ale jedyne co ma do powiedzenia, to przytaknięcie na Twoje zdanie, to od razu traci w oczach. Jego męskość ulatuje. Również ważne jest to, by w związku móc się rozwijać, poznać coś nowego, otworzyć się na nieznane. Dlatego mówi się o przyciągających przeciwieństwach – choć myślę, że chodzi właśnie o takie przeciwieństwa w hobby itp., na pewno nie światopoglądzie ;) Czekam na następne wpisy!

    • Dziękuję za uznanie :) Zgodzę się również z Tobą, że nie ma nic gorszego niż przystojny mężczyzna, który nie ma nic do powiedzenia. Związek to nie tylko fizyczność i ciężko budować z kimś coś trwałego, gdy nie pociąga inteligencją.

  2. Dziękuję za uznanie :) Zgodzę się również z Tobą, że nie ma nic gorszego niż przystojny mężczyzna, który nie ma nic do powiedzenia. Związek to nie tylko fizyczność i ciężko budować z kimś coś trwałego, gdy nie pociąga inteligencją.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.